Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prosim vas kedy pridu filmy?

+2
Zoli
Matúš
6 posters

Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Prosim vas kedy pridu filmy?

Post  Matúš Thu Nov 08, 2007 11:32 pm

Takze... u nas uz mame vsetky ulohy rozdelene.. sme dohodnuty ze premietanie bude 29.11. S moderovanim sme to tiez vyriesili. Film sa bude premietat Deti zo stanice leningradska. Mame vsak ale jeden maly problem ze niesu filmy Smile . Chcel by som sa teda opytat kedy ich budete prosim vas teda posielat a zaroven vam sem dam moju adresu, pretoze tusim na mna nemate:

Adresa:
Partizankse - Velke Bielice
Nova 856/15


Dakujem za vsetko.

Matúš

Number of posts : 47
Registration date : 2007-11-03

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Aj ja uz netrpezlivo cakam

Post  Zoli Fri Nov 09, 2007 3:54 pm

Presne túto otázku som tu dnes chcel položiť.

Netrpezlivo na filmy čakám aj ja Very Happy, teda my...! king

P.S. @ (Adresu sme tuším uviedli v tom dotazníku nakonci seminára) @

Zoli
Administrator
Administrator

Male
Number of posts : 54
Age : 33
Location : Trebeľovce č.d. 117, 98531 p. Rapovce, Slovak republik
Registration date : 2007-11-01

http://jedensvet.forumotion.com

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Re: Prosim vas kedy pridu filmy?

Post  Lenka Sat Nov 10, 2007 1:36 pm

Ahojte,

momentalne su Andrej a Lukas totalne vytazeni festivalom, takze zatial filmy nie su.
Ale v dohladnej dobe k vam urcite dorazia.

Matus do vasho premietania budu na 100%. A mate aj hosta?

Lenka

Female
Number of posts : 10
Age : 35
Location : BS/BA
Registration date : 2007-11-04

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Re: Prosim vas kedy pridu filmy?

Post  Matúš Sat Nov 10, 2007 10:47 pm

Hm host je v stadiu hladania. Ale mam uz par typov a myslim ze je velka pravdepodobnost ze sa mi to podari. Nechcem ale zakriknut Smile

Matúš

Number of posts : 47
Registration date : 2007-11-03

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Hm Hm....

Post  chillikes Wed Nov 28, 2007 7:28 pm

zdar, mam len jeden dotaz....dnes sme mali etiku (s ucitelkou, ktora ma poslala na toto sustredko) a ukazala mi, ze jej dosli filmy...JEJ? ved ste vraveli, ze to budete posielat NAM, ved som vam dala moju adresu...alebo to dojde aj mne?? ako dohodla som sa s nou, aby tie filmy nepustala, skor ako ja lebo potom by mne na premietko nikto neprisiel Sad ja planujem premietko asi az II. devembrovy tyzden - z 2.dovov: prvy je ze este sme nevyvesali plagaty, kym neboli filmy, lebo sme nevedeli presny datum a druhy ze host si to este musi zarriadit..lebo je vysokoskolak...Takze tak, zatim pajte Smile
chillikes
chillikes

Female
Number of posts : 51
Age : 32
Location : Nová Dubnica
Registration date : 2007-11-05

http://www.myspace.com/chillikes ; last.fm/user/angie_disraeli

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Re: Prosim vas kedy pridu filmy?

Post  andrej.navoj Wed Nov 28, 2007 7:40 pm

ahoj natalia
no ako sme spominali na skoleni, tak je moznost, ze niektore skoly su zapojene aj do projektu jeden svet na skolach aj kluby jeden svet. takze tvoja profesorka dostala len tie nove filmy, tebe sme ich uz odoslali tiez...ty budes mat vyhodu v tom, ze budes mat aj starsie filmy a od buduceho roku viac novych filmov. takze dovtedy bude najlepsie, ak sa dohodnes s profesorkou, aby ste pustali ine filmy a hlavne, aby si mala vysadne pravo skorsieho premietania. pripadne ti moze ucitelka spropagovat kluby na svojich premietaniach na hodinach. kazdopadne myslim, ze to nebude problem, urcite pridu ludia aj na tvoje premietania. daj vediet, ako ti dopadne prve premietanie a hlavne vobec sa nemusis stresovat tym, ak ti na premietanie pride maly pocet ludi...
zatial cau
andrej.navoj
andrej.navoj

Number of posts : 25
Registration date : 2007-11-05

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty POMOC

Post  chillikes Wed Nov 28, 2007 9:48 pm

jasne, ja sa nestresujem:) inak mam otazku na Teba Andrej a na Lukasa? Prave som dopozerala tych 6 filmov o drogach, lebo to je tema prveho premietania a chcela som vybrat jeden z nich. Takze, dovolim si ich v kratkosti zhodnotit:
DETI A DROGY: Je to dost silny pribeh, ked tam ti skolaci a studenti o tom hovoria, myslim ze je to aj celkom fajn pre vekovu kategoriu, ktora by prisla na premietanie (15+)
DETI OKAMIHU: tak tento film je iny HARD CORE, hned prva scena je, ako si tam picha a potom jej tecie krv z ruky...fuj....a proste je tam aj taka 20 rocna baba co hovori ze je 8 rokov na drogach!! fakt dost hard, mne sa to paci, len ci to tych ludi co dojdu moc nesokne....
ZENY A DROGY: nebolo to zle, ale tam sa mi zdalo fadne ze to bolo len o babach, takze neviem to ma az tak nezaujalo.
V PASCI A STALE V PASCI: neviem, tento film ma az tak nezaujal, inak vystupuje tam aj ta co je v tom filme ZENY A DROGY este ajt ak ista scena hmmmm
POMOC CLOVEKU: tak tento film je o dospelakoch-fetakoch celkom ma zaujal...
takze mam dilemmu ze ci pomoc cloveku, alebo deti okamihu, neviete poradit?? Very Happy
inak ako hosta som zohnala jedneho chalana co ma s tym skusenosti (len s makkymi) ale aj tak....ze ma odvahu o tom hovorit...aa ma napadlo, mam teda zavolat este aj nejakeho cloveka z organizacie co sa angazuje proti drogam? ci to je na prve premietko vela - 2 hostia? lebo ten chalan mi povedal, ze on nema problem o tom hovorit, ale skor ma problem celkovo hovoriit verejne a sa bojim ze mi 5 min. pred premietkom povie ze nejde Sad jedine, co ma upokojuje je, ze je az z Roznavy, cize si myslim ze ked uz bude merat cestu do DCA, tak snad ma nepodrazi...hm tak jak teda?? asi mam vela otazok Very Happy ale dikes vopred za odpoved...pa Smile
chillikes
chillikes

Female
Number of posts : 51
Age : 32
Location : Nová Dubnica
Registration date : 2007-11-05

http://www.myspace.com/chillikes ; last.fm/user/angie_disraeli

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Re: Prosim vas kedy pridu filmy?

Post  Lukas Thu Nov 29, 2007 1:28 pm

chillikes wrote:jasne, ja sa nestresujem:) inak mam otazku na Teba Andrej a na Lukasa? Prave som dopozerala tych 6 filmov o drogach, lebo to je tema prveho premietania a chcela som vybrat jeden z nich. Takze, dovolim si ich v kratkosti zhodnotit:
DETI A DROGY: Je to dost silny pribeh, ked tam ti skolaci a studenti o tom hovoria, myslim ze je to aj celkom fajn pre vekovu kategoriu, ktora by prisla na premietanie (15+)
DETI OKAMIHU: tak tento film je iny HARD CORE, hned prva scena je, ako si tam picha a potom jej tecie krv z ruky...fuj....a proste je tam aj taka 20 rocna baba co hovori ze je 8 rokov na drogach!! fakt dost hard, mne sa to paci, len ci to tych ludi co dojdu moc nesokne....
ZENY A DROGY: nebolo to zle, ale tam sa mi zdalo fadne ze to bolo len o babach, takze neviem to ma az tak nezaujalo.
V PASCI A STALE V PASCI: neviem, tento film ma az tak nezaujal, inak vystupuje tam aj ta co je v tom filme ZENY A DROGY este ajt ak ista scena hmmmm
POMOC CLOVEKU: tak tento film je o dospelakoch-fetakoch celkom ma zaujal...
takze mam dilemmu ze ci pomoc cloveku, alebo deti okamihu, neviete poradit?? Very Happy
inak ako hosta som zohnala jedneho chalana co ma s tym skusenosti (len s makkymi) ale aj tak....ze ma odvahu o tom hovorit...aa ma napadlo, mam teda zavolat este aj nejakeho cloveka z organizacie co sa angazuje proti drogam? ci to je na prve premietko vela - 2 hostia? lebo ten chalan mi povedal, ze on nema problem o tom hovorit, ale skor ma problem celkovo hovoriit verejne a sa bojim ze mi 5 min. pred premietkom povie ze nejde Sad jedine, co ma upokojuje je, ze je az z Roznavy, cize si myslim ze ked uz bude merat cestu do DCA, tak snad ma nepodrazi...hm tak jak teda?? asi mam vela otazok Very Happy ale dikes vopred za odpoved...pa Smile

Super, ze si si vsetky filmy pozrela. Na filmy mam podobny nazor. Mne sa najviac pacil Deti a drogy (je celkom dojak a s optimistickym koncom, aj ked ziaden hepac tam nie je) , potom asi Pomoc cloveku, Deti okamihu - dost hardcore, to si myslim, ze uz mozno tvorcovia prestrelili, s niektorymi scenami som nie velmi suhlasil ale to je zas dobra otazka na diskusiu - ci je vhodne v ramci prevencie podobne veci otvorene ukazovat. Nebal by som sa ani dat dva filmy (vsetky su kratke - 28 min.), napriklad Deti okamihu na zaciatok - drogy ako cesta k totalnemu upadku a Deti a drogy - cesta z drog tu je, ale... Zvaz aj s hostami, ci dat kratku diskusiu po kazdom filme alebo to dat bez prestavky a velku diskusiu na zaver. Drzime palce!

Lukas

Male
Number of posts : 23
Age : 44
Location : Bratislava - OZ Clovek v ohrozeni
Registration date : 2007-11-27

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Re: Prosim vas kedy pridu filmy?

Post  andrej.navoj Thu Nov 29, 2007 1:31 pm

ahoj natalia
piseme ti sucasne s lukasom. lukas sa bude venovat filmom. priznam sa, ze prave filmy o dorgach som z tej ponuky ako jedine nevidel, tak neviem posudit...
co sa tyka tych hosti - k teme drogy je uplne idealne pozvat dvoch hosti, takze urcite by som na tvojom mieste pozval aj niekoho z organizacie, kt. sa venuje prevencii dorg. zavislosti. Zatial tipy - Centrum pre liecbu drog. zavislosti - http://www.cpldz.sk/ - 02 / 5341 7462; 02 / 5341 7464; 02 / 5341 7467, mozes sa im priamo ozvat a poradit sa o nejakom regionalnom kontakte.
Pripadne ODYSEUS - http://www.ozodyseus.sk/, venuju sa drogam, terennej praci, HIV/AIDS...

Pri hostovi, ktory ma mozno isty blok pred ludmi treba urobit co najviac aby sa citil bezpecne - mysliet na drobnosti - napriklad sedenie v kruhu, neformalna atmosfera, neformalne vedenie diskusie. Takisto je dobre prejst si este pred diskusiou s oboma hostami zakladne body diskusie, aby neboli zaskoceni, co moze tvojmu hostovi este zvysit stres. JE dobre zvolit aj druheho hosta neformalnejsieho - mlady clovek, kt. neodsudzuje hned na prvy pohlad. Tiez publikum mozes vyzvat, aby sa pytalo otvorene, aby to bol taky rozhovor skor priatelsky ako klasicka diskusia s pozvanym hostom...
Ak este nieco , radi odpovieme. Drzime palce, maj sa
andrej.navoj
andrej.navoj

Number of posts : 25
Registration date : 2007-11-05

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Filmy

Post  chillikes Tue Dec 04, 2007 6:49 pm

jupiiiiiii konecne mi dosli filmy:D kedze som chora tak som si pekne na notebooku v postielke kukla Rasizmus a Biele maso, aby som vedela, co by bolo fajn na dalsie premietania. Na Biele maso som sa moc "netesila" lebo je to dost dlhe, ale nakonec som bola prekvapkana, lebo to bol uplne super film, nemohla som od neho odtrhnut. Len ma trochen odradza na premietanie ta dlzka (89 min.) Sad neviem, lebo ked k tomu zaratam aj diskusiu a zaciname premietania o 3tej aby ti vydrzali Very Happy no a druhe co som si kukla bol zas ten Rasizmus a to video mna trosku sklamalo. Ja viem, ze v tom filme ide o to poukazat na problemy, kt. maju nasi spoluobcania tmavsej pleti, ale zasa nas bielych to vykreslilo iba ako vrahov, mlaticov a rasistov. Nechcem hovorit ze my sme neviniatka, ale zasa ani cierni nie su anjeli, taktze keby to pustim tipujem za na zaciatku diskusie by sa vsetci ohradili ze nielen my sme ti zli:D proste mala som taky zvlastny feeling z toho...
No a este mam jednu otazku...my mavame kazdy rok posledny den pred Vianocami vianoc. koncert, ale tento rok ho riaditelka zrusila, s tym ze budeme v skole ale mame volno a kazda trieda bude mat daky program alebo sutaze pre ine triedy...tak ma napadlo ze by som ta supla teda este jedno premietko....proste pocas dna...hovorili ste ze to LIVE 8 je take dobre, sice nasa etikarka to ma, takze to uz vela tried videlo, ale myslim ze vela ludi si vybere radsej film "ako mensie zlo" nez hry a sutaze a napokon ich to isto zaujme:) no a prve premietko mame 10.12.2007 o 15tej tak drzte palce =P
chillikes
chillikes

Female
Number of posts : 51
Age : 32
Location : Nová Dubnica
Registration date : 2007-11-05

http://www.myspace.com/chillikes ; last.fm/user/angie_disraeli

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty filmy - rasizmus

Post  andrej.navoj Thu Dec 06, 2007 1:28 pm

ahoj natalka
takze najprv k tomu bielemu masu - je to dost dlhy film, to mas pravdu, ale aj napriek tomu by diskusia nebola uplne od veci. je dobre ak tieto dlhsie filmy zaradis trochu neskor, ked uz bude stale publikum, takze budes mat istotu, ze ak pozves hosta, niektori urcite ostanu. a ak nie, mozes skusit bez hosta, iba volne diskutovat s ostatnymi, pripadne navrhnut nejaku aktivitu z nasej prirucky. pri prvych premietaniach uvidis, ako budu reagovat spoluziaci. prve premietania su take experimentalne, takze teraz je este asi predcasne tvrdit, ako budu reagovat na dlhsie filmy, ci sa im bude chciet diskutovat.
a ktomu rasizmu - to je farebny narod - verim, ze film moze vyvolat presne podobne reakcie, ake mas teraz ty, ale to je fajn...pretoze to je prave podstata toho, co chceme dosiahnut, vyvolat diskusiu o stereotypoch, predsudkoch a zovseobecnovani, ak niekto povie, ze nas to vykreskuje ako mlaticov a rasistov, zovseobecnuje, ten film ma poukazat prave na tie negativne prejavy rasizmu, vobec nepoukazuje na to, ze vsetci sme taki a nemal by vyvolavat protireakcie, ze ved aj "oni" su taki. Neexistuje ziadne "my" a "oni", existuju len individualne pripady. A na tie poukazuje aj film, nasilne rasisticke ciny treba odsudit, nech je to z akejkolvek strany, to je bez debaty. Treba vzdy patrat po pricinach javov - nasilny rasisticky cin sa da len tazko ospravedlnit, niektore neziaduce javy v spolocnosti mozu mat svoje priciny ("neprisposobivost" niektorych romov moze plynut zo socialneho prostredia, kulturne odlisnosti, ktore nas mozu prekvapit mozu plynut so silneho nabozenskeho presvedcenia a podobne).
Takze sa snazim povedat, ze tak ako sa nemozeme pozerat na romov alebo utecencov ako masu podobnych ludi, tak ani ten film netvrdi, ze vacsina majoritnej populacie su rasisti, len poukazuje na vypukle pripady rasizmu, o ktorych by sme nemali mlcat...
Drzim palce pri prvom premietani
andrej
andrej.navoj
andrej.navoj

Number of posts : 25
Registration date : 2007-11-05

Back to top Go down

Prosim vas kedy pridu filmy? Empty Re: Prosim vas kedy pridu filmy?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum