Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Etiopia-Live AID

5 posters

Go down

Etiopia-Live AID Empty Etiopia-Live AID

Post  Tamara Sat Nov 03, 2007 7:34 pm

Ahoj Lenka ja uz som pisala Andrejovi,ale my s MAtusom zhaname hosta na film Etiopia-Live aid.Nevedela by si nam skor poradit?Alebo mam este napisat andrejovi? jumping
Len myslim ze on ma toho teraz dost vela.
Tamara
Tamara

Female
Number of posts : 3
Age : 34
Registration date : 2007-11-03

http://www.myspace.com/sushienka

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Re: Etiopia-Live AID

Post  Lenka Sun Nov 04, 2007 7:53 pm

Tami na Etiopiu zvykol chodit Lukas ako host.
Zial, velmi vam hosti (aspon zatial) poradit neviem. Nemam dost znamosti ani skusenosti. Ja som sa snazila odrazit od googla, ked som si ako klubacka hladala hosti, skusala som na roznych forach systemom- znamy ma znameho...

Skus si zadefinovat, aky typ hosta by si tam chcela. Skus si zistit na nete, ci niekto nebol v Etiopii, kto by chcel o tom porozpravat.

A ked toto vsetko vycerpas, opytaj sa Lukasa, ci by neprisiel:)))

V tomto pripade je dolezity termin, ci v tom case bude mat Lukas cas, skus napisat jemu, ak sa ti nepodari nikto iny..

Lenka

Female
Number of posts : 10
Age : 35
Location : BS/BA
Registration date : 2007-11-04

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Hladanie v google

Post  Zoli Sun Nov 04, 2007 9:07 pm

Veľa toho o Etiópií a Slovákoch ktorí sa tam dostali v googli nenájdeš, ale postrehol som predsa niečo zaujímavé:

Prvým nálezom je náš slovenský spisovateľ menom Ivan Bulík (žije v Trenčíne), napísal knihu s názvom Afriky, kde dosť podrobne opísal Etiópiu, ktorú precestoval. Na jeho Arrow stránke (click) nájdeš aj množstvo zaujímavých fotografií, bohužiaľ nemá tam uvedený žiadny kontakt na seba, iba na vydavateľstvo Arrow Fortuna print (click) po novom má meno fortunalibri.

Kontakty na vydavateľstvo:
Adresa: Fortuna Libri, spol. s r.o. - organizačná zložka, Zadunajská cesta 8, 851 01 Bratislava
tel.: ++421/2/6820 47 00, 6820 47 01
fax:: ++421/2/6820 47 29, 6820 47 40
Email: fortuna@fortuna.sk

Ďalšou zaujímavou vecou bol článok za ktorým by sa zišlo niečo vypátrať. Podľa stránky a umiestnenia článku ide o horolezecký časopis, ktorý vychádza v SR.

Článok nájdeš Arrow TU (click).
Stránka časopisu je Arrow TU (click)

Domnievam sa, že najlepším možným spôsobom by bolo kontaktovať samotného redaktora, repektíve redakčnú radu, ktorá by ti dala bližšie informácie o človeku, ktorý ten článok napísal a ktorý sa zúčastnil "expedície" v Etiópií, podľa článku sa jedná o Petra Ondrejoviča a článok vyšiel v roku 2004 v 4 čísle.

Kontakt:
Email: hargas@surfnet.sk alebo redakcia@jamesak.sk
Adresa: Peter Hargaš, Mamateyova 10, 851 04 Bratislava



-------
Pre viac informácií k filmu si stojí za to prečítať diskusiu z roku 2004, ktorú organizoval ČVO v rámci festivalu Jeden Svet, je to diskusia s britským novinárom.
Diskusia Arrow TU (click)
-------
Exclamation Samozrejme ešte popátram po tom našom slovenskom googli.

Zoli
Administrator
Administrator

Male
Number of posts : 54
Age : 33
Location : Trebeľovce č.d. 117, 98531 p. Rapovce, Slovak republik
Registration date : 2007-11-01

http://jedensvet.forumotion.com

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Henrich Krejèa

Post  Lenka Mon Nov 05, 2007 11:30 am

Este mi napadlo,
Henrich Krejèa z MArkízy bol v Afrike na výlete. Èítala som niekde, že chodí aj na diskusie do škôl, skúste kontaktova jeho. Ak by súhlasil, bol by to atraktívny, mediálne známy hos a urèite by prišlo na premietanie ve¾a ¾udí.

Lenka

Female
Number of posts : 10
Age : 35
Location : BS/BA
Registration date : 2007-11-04

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty hostia

Post  andrej.navoj Mon Nov 05, 2007 4:57 pm

caute
zoli, super, som nadseny tvojou iniciativou a preto prispievam k diskusii na temu hostia k Etiopii-Live Aid.
No toho Krejcu by som zvazoval - mam nedoveru k moderatorom komercnych televizii, kt. sa vyberu do rozvojovych krajinach a potom sa tvaria ako majstri sveta. No pozrel som si jednu cast na MArkize tento vikend. Katastrofa typu Rasto Ekkert to nie je, ale ani slava velka to nie je. Ale Lenka ma pravdu, z medialneho hladiska je to atraktivny host, z odborneho - pochybujem, ze Krejca vie vela o Etiopii...
Ten Lukas je jeden typ, nesmelo by som navrhol aj seba, len ja som v Sucanoch uz taky preflaknuty ksicht, ze pochybujem, ze by na diskusiu so mnou niekto prisiel. Tak treba vyskusat Lukasa. A este mi napadlo - v Partizanskom minuly rok mali hosta, kt. bol v Etiopii a vraj bol vyborny, takze Tami a Matus, rozhodte siete do mesta obuvi.
OK, mam pocit, ze som prilis zmysluplne neprispel, tak koncim...
caute
andrej
andrej.navoj
andrej.navoj

Number of posts : 25
Registration date : 2007-11-05

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Re: Etiopia-Live AID

Post  Matúš Mon Nov 05, 2007 5:24 pm

andrej.navoj wrote: rozhodte siete do mesta obuvi.

No akurat by som dodal ze v skrachovalom meste obuvy. Hm Tamara mozem ti zistit nieco o tom hostovi. Popytam sa, co sa dozviem, napisem sem. Dufam ze nezabudnem Smile caute

Matúš

Number of posts : 47
Registration date : 2007-11-03

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty hostia

Post  andrej.navoj Mon Nov 05, 2007 5:42 pm

cau matus
nechce sa mi ist do druheho fora, tak spojim film a hosti v tomto prispevku. film Deti zo stanice leningradska ako spravne poznamenal Zoli, je istota. detska psychologicka je dobry tip na hosta, urcite a to partizanske skuste urcite, aj ked je to mesto skrachovane. ale z urbanistickeho hladiska maju celkom zaujimavu funkcionalisticku architekturu...
maj sa
andrej.navoj
andrej.navoj

Number of posts : 25
Registration date : 2007-11-05

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty H. Krejca

Post  Zoli Mon Nov 05, 2007 6:58 pm

Ako mediálna osobnosť je celkom známy, ale mám pocit, že ten "výletík" cez Afriku viedol iba cez západné pobrežie a do Etiópie na východnom ani nepáchol (a keĎ určite sa tam veľa hodín nezdržal). Určite si vybral priechodnejšiu cestu, ak by sa vybral východým pobrežím je pravda, že by tých štátov toľko neprecestoval, ale myslím si, že z hľadiska rozvoja a vyspelosti si vybral tú časť Afriky, ktorá na tom je ešte ako tak... Tých pár kmeňov, ktoré na cestách v stanoch sem tam stretne je za tou biedov v Somálsku, Etiópii, Keni, Konžskej republiky kde sú stále vojnové konflikty, nepokoje, chudoba a diktátorské režimy slabým odvarom celej Afriky.

Rostrieštenosť západnej Afriky značí aj o tom, že je tam to mnoštvo ľudí uvedomelejšie...

Viem, že začal v Alžírsku a končí v Kapskom meste (aspoň o tom sú prvé časti dokumentu, nie som si však istý ako pokračoval ďalej, či prešiel aj východné pobrežie Afriky, alebo iba s džípom nasadol na loď Question

Okamih pravdy nájdete TU (pravdepodobne sa mu podarilo vidieť Keňu, ale ako vravím naplánoval si to ešte v skutku dobre) Obrázky dokumentujú viac ako polročnú púť, počas ktorej dvojica prešla asi 35-tisíc kilometrov a spoznala trinásť afrických štátov.

Zoli
Administrator
Administrator

Male
Number of posts : 54
Age : 33
Location : Trebeľovce č.d. 117, 98531 p. Rapovce, Slovak republik
Registration date : 2007-11-01

http://jedensvet.forumotion.com

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Krejca

Post  andrej.navoj Mon Nov 05, 2007 7:09 pm

Zoli
tiez mam pocit, ze ide zapadom, v nedelu bola cast z Mauritanie. Nesuhlasim celkom s tym kontrastom medzi zapadom a vychodom - staci sa pozriet na vojnove konflikty za posledne roky a zapadna Afrika na tom nie je ovela lepsie - Sierra Leone, Pobrezie Slonoviny, Guinea, Nigeria a podobne, tam boli krvave konflikty, nehovoriac o tom, ze taka Nigeria je urcite jednym z najnebezpecnejsich statov Afriky, neustale konflikty medzi severoma juhom, Lagos je jednym z troch najnebezpecnejsich miest v Afrike. A aj medzi najchudobnejsimi krajinami sveta figuruje zopar zapadoafrickych ako Niger, Burkina Faso, Sierra Leone. Takze k tej bezpecnosti - uz v samotnej Mauritanii a Mali, co je prakticky zaciatok ich cesty je kvoli nepokojom Tuaregov a Alzirskych islamistov celkom napata situacia (na vychode).
A ten vychod sa relativne da prejst - Sudan pozdlz Nilu do Ugandy, pripadne Etiopia do Kene. Ale uz som sa moc rozpisal, Krejca sa stava hrdinom nasho fora. Ale myslim, ze Zoli ma pravdu, Krejca asi nesiel cez Etiopiu a ak hej, zdrzal by sa tam velmi kratko...
andrej
andrej.navoj
andrej.navoj

Number of posts : 25
Registration date : 2007-11-05

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Re:

Post  Zoli Mon Nov 05, 2007 8:31 pm

Už som si myslel, že mám pravdu Wink, takto v tom mám konečne jasno a opäť pár nových info. Tamarka bude mať aspoň z čoho vyberať Very Happy ...

Zoli
Administrator
Administrator

Male
Number of posts : 54
Age : 33
Location : Trebeľovce č.d. 117, 98531 p. Rapovce, Slovak republik
Registration date : 2007-11-01

http://jedensvet.forumotion.com

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Info pre Tamaru

Post  Matúš Tue Nov 06, 2007 4:53 pm

Zistil som ze host co bol na Etiopia v Live aid v PE sa vola Jano Grencik, a dokonca byva tu v nedalekych Simonovanoch, takze ti, pokial budes chciet, vybavim kontakt. Zajtra sa o nom dozviem viac.

Matúš

Number of posts : 47
Registration date : 2007-11-03

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Re: Etiopia-Live AID

Post  andrej.navoj Tue Nov 06, 2007 8:01 pm

caute matus a tami
tak janci grencika poznam osobne, urcite dobry typ, vesely chalan a co bude pridanou hodnotou - urcite prinesie aj nejake vyrobky, zaujimavosti a mozno aj nejaky caj a podobne. takze jano grencik je dobry typ aj pre ostatnych. matus, ak by si nevedel ziskat kontakt, pracuje v organizacii eRko, na ich webovej stranke by mal byt kontakt. ak by bol problem, daj mi vediet...pripadne janci moze poradit hosta
majte sa
andrej.navoj
andrej.navoj

Number of posts : 25
Registration date : 2007-11-05

Back to top Go down

Etiopia-Live AID Empty Re: Etiopia-Live AID

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum