Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPONZORSTVO

2 posters

Go down

SPONZORSTVO Empty SPONZORSTVO

Post  chillikes Wed Nov 28, 2007 10:06 pm

Ahojte, ja mam zopar veci co sa tyka sponzorstva...Po navrate zo skolenia som oslovila par firiem s tym ci by nam neprispeli (mama by spravila aj sponzorsku zmluvu, islo by to cez PROGRESIVNU SKOLU-co je organizacia v nasej skole...a pod.) no a z tych cca 20 firiem mi odpisali 3 ze nemaju zaujem prispiet (s tym ze mi by sme na oplatku davali ich logo na nase propagac.materialy s tym ze nas podporili).... tak ked sa na mna vsetci vykakali, tak som to skusila inak - pisala som vs. agenturam v oblasti reklamy a pod. firmam co tlacia propagacne materialy, ci by nas nepodporili tak, ze by nam tlacili plagaty...a tiez som bola neuspesna...ach ta dneska doba Sad no tak som sa chcela opytat, ci nemate daky typ ako ziskat nejake prachy, lebo nemozem predsa prosit niekoho nech zo svojho toneru vytlaci 50 plagatov, alebo tak...chapete a takisto aj kronika, darcek pre hosta a to kazdy mesiac....Ako ste to riesili vy? po pripade Andrej, Lukas, nemate k tomu co povedat??
chillikes
chillikes

Female
Number of posts : 51
Age : 32
Location : Nová Dubnica
Registration date : 2007-11-05

http://www.myspace.com/chillikes ; last.fm/user/angie_disraeli

Back to top Go down

SPONZORSTVO Empty re:

Post  Zoli Wed Nov 28, 2007 10:18 pm

Otravovať, otravovať otravovať!

Nemám s tým skúsenosti, ale jedná sa o toto, zvyčajne ak poprosíte nejakú tú firmičku o sponzorstvo hneď si pomyslia, že ich žiadame o peniaze a práve tomu sa treba vyhnúť. Takže väčšina mailov, alebo telefonátov musí smerovať k veci v ktorej firma pracuje. Dovolím si tvrdiť aj keď s tým nemám skúsenosti (menšie zo súťaží časopisov aj keď ja som sa do sponzorstva nikdy nepustil, aj keď chcel), že najlepšie je kontaktovať firmy, ktoré dodávajú kancelárske potreby (tento a podobne), poprípade si zobrať zlaté stránky mesta, nejakú tu významnejšiu, či skôr menejvýznamnejšiu firmičku, ktorá poskytuje kopírovanie, vyvolávanie fotiek a podobne a tu by to malo zabrať. Tu by som však povedal, že je najlepšie týchto ľudí skontaktovať osobne.
A ešte jeden tip, popýtaj sa spolužiakov starších či mladších, alebo skús vymyslieť niečo čo by si všimli a skontaktovali tak rodičov ktorý nejaké tie firmy vlastnia. Neverím, že nikto z nich nemá otca živnostníka...


Pravidlá:
- nepýtať peniaze!
- snažiť sa tak aby to sponzorstvo bolo v podobe využívania ich služieb
- skúsiť urobiť reklamu aj v školskom časopise a navrhnúť im to
king

Zoli
Administrator
Administrator

Male
Number of posts : 54
Age : 33
Location : Trebeľovce č.d. 117, 98531 p. Rapovce, Slovak republik
Registration date : 2007-11-01

http://jedensvet.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum