Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osobne hodnotenie filmov

3 posters

Go down

Osobne hodnotenie filmov Empty Osobne hodnotenie filmov

Post  andrej.navoj Wed Nov 28, 2007 5:25 pm

caute
lukas uz fici na tipoch na hosti, ja sa pridam o chvilu a zatial ponukam osobne hodnotenie starych a niektorych novych filmov

Deti zo stanice leningradska - je to dojak, bezkonkurencne. Ak nechcete odstrasit citlive emo dievcata na vasej skole, ktore placu uz pri Poste pre teba, radsej na uvod zvolte iny film.
Vyhody - film je kratky, putavy, dava priestor na diskusiu, hodi sa medzi prve premietania, blizky nasej realite, siroka moznost vyberu hosti od vychovnej poradnkyne a psychologicky na skole, cez vychovavatelky z decaku az po terennych pracovnikov s homelesakmi.

Konzum - jednoznacny hit, ak mate doma v skrini tricko che guevaru, opraste ho... pre vas je tento film nieco ako koran pre moslima. POZOR! je to lavicova propaganda na druhu, aj ked v kuloaroch vzdelavacej sekcie CVO (ja a lukas) sa odohravaju diskusie, ci to ten reziser nemyslel aj trochu ironicky. minimalne tie zabery z Kuby...ale skor sa tym upokojujeme, ze ten reziser to snad nemyslel az tak vazne.
Vyhody - zarucena vasniva diskusia - urcite mate na skole mladych z oboch taborov, mladych laviciarov, ktori veria, ze Marxov Kapital predsa len plati a pri citani o Rote Arme Fraktion v Nemecku sa im tlacia slzy do oci...a na druhej strane neo-konzervativcov, ktori maju na nocnom stoliku vystrihnute eseje Frantiska Sebeja z Tyzdna a nove vydanie Dejin 20. storocia od Paula Johnsona a veria, ze volny trh vsetko vyriesi.
Je dobre, ak si po filme zavolate nejakeho hosta, kt. by film vyvazoval (liberalny ekonom - mam jeden tip - Gabriel Machlica alebo skuste oslovit niekoho z Nadacie F.A. Hayeka - to su ekonomicki neo-liberali ako sa patri). Nebrante sa duelu - pozvite dvoch hosti - liberalneho ekonoma a lavicoveho antiglobalistu, to bude kuca paca.

Chlapec z Bamjanu - moj vztah k tomuto filmu vyjadruje fakt, ze sa mi ho este doteraz nepodarilo vidiet do konca. Ale neznamena to, ze to je uplne zly film, take vo vybere nemame. Je to vec vkusu, ved kto z vas videl do konca nejaky film od Tarkovskeho - a ak ano, ruku na srdce, nebolo to len preto, aby ste neskor mohli ohurovat aki ste velki intelektuali? Kazdopadne urcite ho zaradte az niekam na koniec, ked budete mat vychovane intelektualne publikum, pre ktorych bude samotny fakt, ze sedia na premietani klubov jeden svet uspokojujuci. Mozno sa bude niekomu chciet aj diskutovat po filme, v tom pripade odporucam Lukasa, ktory Afgos navstivil a dobry je chlapec, videl som ho diskutovat.

Lepsie je zit - pri tomto filme plati to, co pri Chlapcovi z Bamjanu, s tym rozdielom, ze tento film som musel dopozerat do konca, kedze som bol host na diskusiu. No co povedat - tiez treba mat disciplinovane publikum. Ale snad sa nam v buducnosti podari na temu HIV/AIDS ziskat aj nejaky iny film. No ale je to celkom fajn film. Len ho nedavajte hned na uvod...

Etiopia-Live Aid - klasika, trochu dlhy, ale uz sme ho na niektorych kluboch mali aj ako otvaraci film a nedopadlo to zle. Opat emo film - takze si nezabudni vziat vreckovky. Velmi tradicne natoceny film - vyvazena davka faktov, historickeho beckgroundu, silneho ludskeho pribehu (SLP ako mi hovorime) a emocii. Na konci filmu asi na tortu, ktoru vam kupila mama k meninam uz nebudete mat chut...zato Mengistu v Etiopii si ju dokazal vychutnat. Vhodny film na vianocnu besiedku, kedy sa pri pohlade na male africke dietatko otvaraju srdcia a penazenky nas vsetkych...
Vyhody - host sa da zohnat, dnes uz coraz viac mladych chodi na dobrovolnicke pobyty do Afriky a ak su dobri rozpravaci, donesu nejaky ten caj ci kavu z Afriky, pripadne nejaku drobnu vecicku vyrobenu na ulici, mate zaruceny uspech a na dlzku filmu sa zabudne. Podla mna patri film medzi tie najlepsie, aj ked uz nie je datumovo aktualny, tematicky ostane aktualny este velmi dlho...

Znasanlivi, neznasanlivi - hlavnu hrdinku by zobrali do Slovenskej pospolitosti, ci Madarskej gardy bez pohovoru, rodinu, u ktorej byvala, by zase mohli prezentovat multi-kulti nadsenci ako vzorovy priklad. Kto vam bude sympatickejsi, nie je tazke uhadnut...ale film ma len sluzit na diskusiu - urcite film, ktory diskusiu potrebuje. Zavolajte cinanov z najblizsej Panda restiky, Vietnamcov z obchodu na rohu ci kebabarov z vasej oblubenej restiky. Pripadne nejakych utecencov, imigrantov alebo niekoho, kto s nimi pracuje.

Teror v Moskve - Su Cecenci teroristi? Je Putin spravny chlapik? Budete sa citit blbo, ked pojdete najblizsie do divadla? A pristanu moslimkam viac satky alebo granaty? Porozmyslajte pri premietani filmu, skvely, dynamicky film...budete ho sledovat bez dychu. a ak si pozvete na premietanie ako hostku Maliku - Cecenku, ktora utiekla (kontakt maju v Sucanoch), budete mat jedno z najlepsich premietani...

Detski vojaci - film, pri ktorom neviem vtipkovat - asi preto, ze som bol v severnej Ugande pocas obcianskej vojny a prave cast filmu sa tam odohrava, takze ak chcete hosta, rad pridem. Silny film, jeden z najlepsich...

Najstastnejsi oriesok na svete - rozporuplne vnimany film, aj ked pre mna jeden z najlepsich, vtipny, naoko jednoduchy, ale pod povrchom velmi naucny, dynamicky, kratky, same pozitiva. Mozno si na Silvestra kupite nieco ine ako arasidy...

Pokracovanie nabuduce, som sa nejako rozpisal. A dufam, ze si nemyslite, ze som cynik...len sa to snazim odlahcit, samozrejme su to vazne temy... Sad
andrej.navoj
andrej.navoj

Number of posts : 25
Registration date : 2007-11-05

Back to top Go down

Osobne hodnotenie filmov Empty anketa

Post  Lukas Wed Nov 28, 2007 6:55 pm

aj tu si mozete vybrat 5 filmov, ktore chcete od nas dostat
http://www.doodle.ch/participation.html?pollId=3kyicvupmgvmhptk

Lukas

Male
Number of posts : 23
Age : 44
Location : Bratislava - OZ Clovek v ohrozeni
Registration date : 2007-11-27

Back to top Go down

Osobne hodnotenie filmov Empty HELP

Post  Lenkaa Sat Nov 15, 2008 11:09 pm

Chceli by sme premietat film Pevnosť Európa ale akosi sa nevieme dopátrať akého hosťa si pozvať...No ideas?? Question ak nieco tak lhonesova@gmail.com

Lenkaa

Female
Number of posts : 1
Age : 30
Location : Prievidza
Registration date : 2008-11-15

Back to top Go down

Osobne hodnotenie filmov Empty Re: Osobne hodnotenie filmov

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum